កិច្ចប្រជុំមហាសន្និបាតភាគហ៊ុនិក លើកទី ៩ របស់ កំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ
ខេត្តព្រះសីហនុ ៖ នាវេលាម៉ោង ៧:៣០ នាទីព្រឹក ថ្ងៃព្រហស្បតិ៍ ១១កើត ខែបឋមាសាឍ ឆ្នាំមមី អដ្ឋស័ក ពុទ្ធសករាជ ២៥៧០ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី២៥ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២៦ នៅសណ្ឋាគារ សុខា ប៊ិច រីសត ខេត្តព្រះសីហនុ ៖ កំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ (កសស) បានរៀបចំកិច្ចប្រជុំមហាសន្និបាតភាគហ៊ុនិក លើកទី ៩ ក្រោមអធិបតីភាព ...
មិថុនា ២៦, 2026
ខេត្តព្រះសីហនុ ៖ នាវេលាម៉ោង ៧:៣០ នាទីព្រឹក ថ្ងៃព្រហស្បតិ៍ ១១កើត ខែបឋមាសាឍ ឆ្នាំមមី អដ្ឋស័ក ពុទ្ធសករាជ ២៥៧០ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី២៥ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២៦ នៅសណ្ឋាគារ សុខា ប៊ិច រីសត ខេត្តព្រះសីហនុ ៖ កំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ (កសស) បានរៀបចំកិច្ចប្រជុំមហាសន្និបាតភាគហ៊ុនិក លើកទី ៩ ក្រោមអធិបតីភាព ឯកឧត្តម ប៉េង ពោធិ៍នា រដ្ឋមន្រ្តី ក្រសួងសាធារណការ និងដឹកជញ្ជូន ព្រមទាំងមានការចូលរួមពី ឯកឧត្តម លូ គឹមឈន់ ប្រតិភូរាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា ទទួលបន្ទុកជាប្រធានអគ្គនាយក កំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ និងជាប្រធានមហាសន្និបាតភាគហ៊ុនិក លើកទី ៩ ឯកឧត្តម ថ្នាក់ដឹកនាំ ក្រសួងសាធារណការ និងដឹកជញ្ជូន ឯកឧត្តម និង លោក ជាសមាជិកក្រុមប្រឹក្សាភិបាល និងមន្រ្តីត្រួតពិនិត្យរដ្ឋអម របស់ កសស ថ្នាក់ដឹកនាំ កសស ភាគហ៊ុនិកសក្តានុពល KAMIGUMI Co., Ltd. និង Kobe-Osaka International Port Corporation ភ្ញៀវជាតិ និងអន្តរជាតិ និងភាគហ៊ុនិក របស់ កសស ទាំងអស់ ។  កិច្ចប្រជុំមហាសន្និបាតភាគហ៊ុនិក លើកទី ៩ របស់ កសស នេះ បានរាយការណ៍ពីលទ្ធផលការងារអាជីវកម្ម-សេវាកម្មឆ្នាំ ២០២៥ និងទិសដៅការងារឆ្នាំ ២០២៦ ព្រមទាំងបានបោះឆ្នោតអនុម័តបែងចែកភាគលាភជូនដល់បណ្តាភាគហ៊ុនិកឯកជនរបស់ខ្លួន ជាលើកទី ៩ ចំនួន ៦០៥ រៀល ក្នុង ១ ហ៊ុន ស្មើនឹង ១២ % សម្រាប់កាលបរិច្ឆេទឆ្នាំ២០២៥ និងប្រាក់លាភការក្រុមប្រឹក្សាភិបាល និងមន្ត្រីត្រួតពិនិត្យរដ្ឋអម កសស សម្រាប់ឆ្នាំ ២០២៦ ផងដែរ

The 9th General Shareholder Meeting of PAS reported the operation performance in 2025 and business plan for 2026
Preah Sihanouk Province : At 7:30 AM on Thursday, 25th June 2025 at Sokha Beach Resort in Preah Sihanouk Province, Sihanoukville Autonomous Port (PAS) held the 9th General Shareholder Meeting of Sihanoukville Autonomous Port, presided over by His Excellency Peng Ponea, Minister of Public Works and Transport, participated by His Excellency Lou Kim Chhun, Delegate of the Royal Government of Cambodia in charge as Chairman & CEO of Sihanoukville Autonomous Port and Chairman of the 9th General Shareholder Meeting, His Excellency Management of the Ministry of Public Works and Transport, His Excellency and Misters of all members of PAS's Board of Directors, and State Controller, PAS Management, the potential shareholders (KAMIGUMI Co., Ltd. and Kobe-Osaka International Port Corporation), the national and international guests, and PAS's shareholders. This 9th General Shareholder Meeting of PAS reported the operation performance in 2025 and business plan for 2026 and has voted for adopting the dividend distribution to the private shareholders for the 9th time with 605 Riels per share, equivalent to 12% for the fiscal year 2025 and remuneration for PAS's Board of Directors and State Controller for fiscal year 2026