កិច្ចប្រជុំប្រចាំខែ កក្កដា ស្តីពីការត្រួតពិនិត្យវឌ្ឍនភាព និងសុវត្ថិភាពការដ្ឋានសាងសង់ នៃការអនុវត្តគម្រោងអភិវឌ្ឍន៍ចំណតផែកុងតឺន័រទឹកជ្រៅថ្មី-ជំហានទី ១
កំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ (កសស) ៖ នាវេលាម៉ោង ៩:៣០ នាទីព្រឹក ថ្ងៃព្រហស្បតិ៍ ៦ កើត ខែស្រាពណ៍ ឆ្នាំម្សាញ់ សប្តស័ក ពុទ្ធសករាជ ២៥៦៩ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី៣១ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០២៥ នៅសាលប្រជុំធំ កសស លោក ទី សាគុណ អគ្គនាយករង ទទួលបន្ទុកបច្ចេកទេស តំណាង ឯកឧត្តម លូ គឹមឈន់ ប្រតិភូរាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា ទទួលបន្ទុក​​ ...
កំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ (កសស) ៖ នាវេលាម៉ោង ៩:៣០ នាទីព្រឹក ថ្ងៃព្រហស្បតិ៍ ៦ កើត ខែស្រាពណ៍ ឆ្នាំម្សាញ់ សប្តស័ក ពុទ្ធសករាជ ២៥៦៩ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី៣១ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០២៥ នៅសាលប្រជុំធំ កសស លោក ទី សាគុណ អគ្គនាយករង ទទួលបន្ទុកបច្ចេកទេស តំណាង ឯកឧត្តម លូ គឹមឈន់ ប្រតិភូរាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា ទទួលបន្ទុកជាប្រធានអគ្គនាយក កំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ និងថ្នាក់ដឹកនាំ កសស បានបើកកិច្ចប្រជុំប្រចាំខែ កក្កដា ស្តីពីការត្រួតពិនិត្យវឌ្ឍនភាព និងសុវត្ថិភាពការដ្ឋានសាងសង់  នៃការអនុវត្តគម្រោងអភិវឌ្ឍន៍ចំណតផែកុងតឺន័រទឹកជ្រៅថ្មី-ជំហានទី ១ ជាមួយក្រុមហ៊ុនសាងសង់ TOA Corporation និងក្រុមហ៊ុនទីប្រឹក្សាគម្រោង Nippon Koei & Oriental Consultant Global JV។ រហូតដល់ដំណាច់ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០២៥នេះ វឌ្ឍនភាពការងារសាងសង់សម្រេចបាន 35.39% នៃផែនការគ្រោងទុក

Held a Monthly្ Progress Meeting of July regarding the implementation progress and the safety inspection of construction site of New Container Terminal
Sihanoukville Autonomous Port (PAS) : At 9:30 AM on Thursday, 31st July 2025, at the venue of PAS Conference Room, Mr. Ty Sakun, Deputy Director-General in charge of Technical, Representative of His Excellency Lou Kim Chhun, Delegate of the Royal Government of Cambodia in charge as ...
Sihanoukville Autonomous Port (PAS) : At 9:30 AM on Thursday, 31st July 2025, at the venue of PAS Conference Room, Mr. Ty Sakun, Deputy Director-General in charge of Technical, Representative of His Excellency Lou Kim Chhun, Delegate of the Royal Government of Cambodia in charge as Chairman and CEO of Sihanoukville Autonomous Port, and PAS Management, held a Monthly្ Progress Meeting of July regarding the implementation progress  and the safety inspection of construction site of New Container Terminal Development Project-Phase 1 with Construction Company (TOA Corporation) and Project Consultancy Company (Nippon Koei & Oriental Consultant Global JV). Up to the end of July 2025, the progress work has achieved of 35.39% of original plan