វគ្គបណ្តុះបណ្តាលពង្រឹងសមត្ថភាពផ្នែកគំនូសប្លង់គម្រោងសាងសង់ចំណតផែកុងតឺន័រថ្មី-ជំហានទី២ និងទី៣ នៅ កំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ
កំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ (កសស) ៖ នាវេលាម៉ោង ៩ ព្រឹក ថ្ងៃអង្គារ ៤ រោច ខែស្រាពណ៍ ឆ្នាំមមី អដ្ឋស័ក ពុទ្ធសករាជ ២៥៧០ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី០១ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ២០២៦ នៅសាលប្រជុំធំ កសស លោក ទី សាគុណ អគ្គនាយករង ទទួលបន្ទុកបច្ចេកទេស តំណាង ឯកឧត្តម លូ គឹមឈន់ ប្រតិភូរាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា ទទួលបន្ទុកជាប្រធានអគ្គនាយក ...
នៅកញ្ញា ០២, 2026
កំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ (កសស) ៖ នាវេលាម៉ោង ៩ ព្រឹក ថ្ងៃអង្គារ ៤ រោច ខែស្រាពណ៍ ឆ្នាំមមី អដ្ឋស័ក ពុទ្ធសករាជ ២៥៧០ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី០១ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ២០២៦ នៅសាលប្រជុំធំ កសស លោក ទី សាគុណ អគ្គនាយករង ទទួលបន្ទុកបច្ចេកទេស តំណាង ឯកឧត្តម លូ គឹមឈន់ ប្រតិភូរាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា ទទួលបន្ទុកជាប្រធានអគ្គនាយក កំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ បានអញ្ជើញជាអធិបតីភាព ក្នុងការបើកវគ្គបណ្តុះបណ្តាលពង្រឹងសមត្ថភាពផ្នែកគំនូសប្លង់គម្រោងសាងសង់ចំណតផែកុងតឺន័រថ្មី-ជំហានទី២ និងទី៣ នៅ កំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ។ វគ្គបណ្តុះបណ្តាលនេះ ត្រូវបានចូលរួមដោយ តំណាង ក្រុមហ៊ុនទីប្រឹក្សាគម្រោង Nippon Koei & Oriental Consultant Global JV និងថ្នាក់ដឹកនាំ កសស រួមទាំង ក្រុមការងារជំនាញបច្ចេកទេសពាក់ព័ន្ធរបស់ កសស

Training Seminar of Capacity Development (Design Stage) for New Container Terminal Expansion Project-Phase 2 and 3 at Sihanoukville Autonomous Port
Sihanoukville Autonomous Port (PAS) : At 9 AM on Tuesday, 01st September 2026, at the venue of PAS Conference Room, Mr. Ty Sakun, Deputy Director-General in charge of Technical, Representative of His Excellency Lou Kim Chhun, Delegate of the Royal Government of Cambodia in charge as Chairman and CEO of Sihanoukville Autonomous Port, presided over the Opening of Training Seminar of Capacity Development (Design Stage) for New Container Terminal Expansion Project-Phase 2 and 3 at Sihanoukville Autonomous Port. This Traininig Seminar was attended by Representatives of the Project Consultancy Company (Nippon Koei & Oriental Consultant Global JV), and PAS Management as well as the relevant technical working group of PAS