ដំណើរទស្សនកិច្ចសម្តែងការគួរសមរបស់ លោក HIROYUKI Tokito លេខាទី ២ នៃស្ថានទូតជប៉ុន ប្រចាំព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា
កំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ (កសស) ៖ នាវេលាម៉ោង ១០ ព្រឹក ថ្ងៃពុធ ១៤ កើត ខែផល្គុន ឆ្នាំរោង ឆស័ក ពុទ្ធសករាជ ២៥៦៨ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី១២ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៥ នៅសាលប្រជុំតូច កសស ឯកឧត្តម លូ គឹមឈន់ ប្រតិភូរាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា ទទួលបន្ទុកជាប្រធានអគ្គនាយក កំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ និងថ្នាក់ដឹកនាំ កសស បានទទួលស្វាគមន៍ ដំណើរទស្សនកិច្ចសម្តែងការគួរសមរបស់ លោក HIROYUKI Tokito លេខាទី ២ នៃស្ថានទូតជប៉ុន ប្រចាំព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា ក្នុងពេលបេសកកម្មការទូតរបស់ លោក ត្រូវបានបញ្ចប់អាណត្តិ នៅព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា។ ក្នុងឱកាសនេះផងដែរ លោក HIROYUKI Tokito បានផ្តល់តំលៃខ្ពស់ចំពោះកិច្ចសហប្រតិបត្តិការរបស់ កសស ក្នុងពេលកន្លងមក ក្រោមការដឹកនាំដ៏ឈ្លាសវៃ និងប៉ិនប្រសព្វរបស់ ឯកឧត្តម លូ គឹមឈន់ ប្រតិភូរាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា ទទួលបន្ទុកជាប្រធានអគ្គនាយក កំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ ក្នុងការអភិវឌ្ឍ កសស

A courtesy visit of Mr. HIROYUKI Tokito, the Second Secretary of Embassy of Japan to the Kingdom of Cambodia
Sihanoukville Autonomous Port (PAS) : At 10 AM on Wednesday, 12th March 2025, at the venue of PAS Meeting Room, His Excellency Lou Kim Chhun, Delegate of the Royal Government of Cambodia in charge as Chairman and CEO of Sihanoukville Autonomous Port and PAS Management, received a courtesy visit of Mr. HIROYUKI Tokito, the Second Secretary of Embassy of Japan to the Kingdom of Cambodia, during the end of his diplomatic mission mandate in the Kingdom of Cambodia. On this occasion, Mr. HIROYUKI Tokito also acknowledged a great value in PAS’s cooperation, under a wise and brilliant leadership of His Excellency Lou Kim Chhun, Delegate of the Royal Government of Cambodia in charge as Chairman and CEO of Sihanoukville Autonomous Port, in PAS development