ពិធីអបអរសាទរ ខួបអនុស្សាវរីយ៍ លើកទី ១៤០ នៃទិវាពលកម្មអន្តរជាតិ ០១ ឧសភា ២០២៦ និងខួបអនុស្សាវរីយ៍ លើកទី ៣០
កំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ (កសស) ៖ នាវេលាម៉ោង ៨ ព្រឹក ថ្ងៃសុក្រ ១៥ កើត ខែពិសាខ ឆ្នាំមមី អដ្ឋស័ក ពុទ្ធសករាជ ២៥៦៩ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី១ ខែឧសភា ឆ្នាំ២០២៦ នៅចំណតទីលានកុងតឺន៍រថ្មី កសស សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្ត្រី នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា និង្ឯកឧត្តម អ៊ូអិណុ អាត់ស៊ូស៊ី ឯកអគ្គរាជទូត វិសាមញ្ញ និងពេញសមត្ថភាពនៃប្រទេសជប៉ុន ប្រចាំព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា បានអញ្ជើញជាអធិបតីដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ និងជួបសំណេះសំណាលជាមួយមន្ត្រីរាជការ បុគ្គលិក កម្មករ និយោជិត កំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ នាក្នុងឱកាសប្រារព្ធពិធីអបអរសាទរ ខួបអនុស្សាវរីយ៍លើកទី ១៤០ នៃទិវាពលកម្មអន្តរជាតិ ០១ ឧសភា ២០២៦ និងខួបអនុស្សាវរីយ៍ លើកទី ៣០ នៃជំនួយអភិវឌ្ឍន៍ផ្លូវការរបស់ជប៉ុន សម្រាប់កំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ (១៩៩៦-២០២៦) ដែលមានការចូលរួមពីសំណាក់ ឯកឧត្តម ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី ឯកឧត្តម ទេសរដ្ឋមន្ត្រី ឯកឧត្តម ប៉េង ពោធិ៍នា រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងសាធារណការ និងដឹកជញ្ជូន ឯកឧត្តម រដ្ឋមន្ត្រី ឯកឧត្តម-លោកជំទាវ រដ្ឋលេខាធិការ អនុរដ្ឋលេខាធិការ ឯកឧត្តម ម៉ាង ស៊ីណេត អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្តព្រះសីហនុ ឯកឧត្តម លូ គឹមឈន់ ប្រតិភូរាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា ទទួលបន្ទុកជាប្រធានអគ្គនាយក កំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ ថ្នាក់ដឹកនាំក្រសួងពាក់ព័ន្ធ អាជ្ញាធរពាក់ព័ន្ធ អាជ្ញាធរខេត្តព្រះសីហនុ ក្រុមប្រឹក្សាភិបាល កសស ថ្នាក់ដឹកនាំ កសស លោកស្រី MIYAZAKI Katsura អនុប្រធានជាន់ខ្ពស់ ទីភ្នាក់ងារសហប្រតិបត្តិការអន្តរជាតិ នៃប្រទេសជប៉ុន (JICA) លោកប្រធានការិយាល័យ JICA ប្រចាំប្រទេសកម្ពុជា និងឯកឧត្តម លោកជំទាវ លោកអ្នកឧកញ៉ា អ្នកឧកញ៉ា លោកឧកញ៉ា ថ្នាក់ដឹកនាំ មន្ត្រីរាជការ និយោជិត កម្មករ កម្មការិនី

A ceremony of the 140th Anniversary of International Labor Day, May 01 2026, and the 30th Anniversary
Sihanoukville Autonomous Port (PAS) : At 8 AM on Friday, 1st May 2026, At the venue of New Container Terminal of PAS, Samdech Moha Bovor Thipadei HUN MANET, Prime Minister of the Kingdom of Cambodia, and His Excellency UENO Atsushi, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of ...
May 01, 2026
Sihanoukville Autonomous Port (PAS) : At 8 AM on Friday, 1st May 2026, At the venue of New Container Terminal of PAS, Samdech Moha Bovor Thipadei HUN MANET, Prime Minister of the Kingdom of Cambodia, and His Excellency UENO Atsushi, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Japan to the Kingdom of Cambodia, highly presided over and reminisced with the officials, civil servants, staffs, workers and employees of Sihanoukville Autonomous Port, on the occasion of the Ceremony of the 140th Anniversary of International Labor Day, May 01 2026, and the 30th Anniversary of Japan’s Official Development Assistance (ODA) for Sihanoukville Autonomous Port (1996-2026) with the presence of His Excellency Deputy Prime Minister, His Excellency Senior Minister, His Excellency Peng Ponea, Minister of Public Works and Transport, His Excellency Minister, His Excellency / Her Excellency Secretary of State and Under Secretary of State, His Excellency Mang Sineth, Governor of Preah Sihanouk Provincial Municipality, His Excellency Lou Kim Chhun, Delegate of the Royal Government of Cambodia in charge as Chairman and CEO of Sihanoukville Autonomous Port,  the Relevant Ministerial Management, Relevant Authorities, Preah Sihanouk Provincial Authority, PAS Board of Directors, PAS Mana