ដំណើរទស្សនកិច្ចសម្តែងការគួរសមរបស់ អ្នកជំនាញ JICA និងសមាជិកនៃ ការិយាល័យ JICA ប្រចាំប្រទេសកម្ពុជា មកកាន់ កំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ
ប្រធានអគ្គនាយក កំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ និងថ្នាក់ដឹកនាំ កសស បានទទួលស្វាគមន៍ ដំណើរទស្សនកិច្ចសម្តែងការគួរសមរបស់ លោក KOREZUMI Tomoaki ដែលនឹង...
ដំណើរទស្សនកិច្ចសម្តែងការគួរសមរបស់ អ្នកជំនាញ JICA និងសមាជិកនៃ ការិយាល័យ JICA ប្រចាំប្រទេសកម្ពុជា មកកាន់ កំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ កំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ (កសស) ៖  នាវេលាម៉ោង ១១ ព្រឹក ថ្ងៃពុធ ៩ កើត ខែជេស្ឋ ឆ្នាំម្សាញ់ សប្តស័ក ពុទ្ធសករាជ ២៥៦៩ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី៤ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២៥ នៅសាលប្រជុំតូច កសស ឯកឧត្តម លូ គឹមឈន់ ប្រតិភូរាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា ទទួលបន្ទុកជាប្រធានអគ្គនាយក កំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ និងថ្នាក់ដឹកនាំ កសស បានទទួលស្វាគមន៍ ដំណើរទស្សនកិច្ចសម្តែងការគួរសមរបស់ លោក KOREZUMI Tomoaki ដែលនឹងបញ្ចប់បេសកកម្មការងារជាទីប្រឹក្សា កសស ដែលនឹងមានអ្នកបន្តវេនបេសកកម្មការងារបន្ត គឺលោក HOSHIKURA Junichi និងលោក IZUMI Takahiro អ្នកតំណាងនៃ JICA ប្រចាំប្រទេសកម្ពុជា ដែលនឹងបញ្ចប់បេសកកម្មការងារ ដែលនឹងមានអ្នកបន្តវេនបេសកកម្មការងារបន្ត គឺលោក MIYAMOTO Rintaro។  ក្នុងឱកាសនេះផងដែរ លោក KOREZUMI Tomoaki និងលោក MIYAMOTO Rintaro បានផ្តល់តំលៃខ្ពស់ចំពោះកិច្ចសហប្រតិបត្តិការរបស់ កសស ក្នុងពេលកន្លងមក ក្រោមការដឹកនាំដ៏ឈ្លាសវៃ និងប៉ិនប្រសព្វរបស់ ឯកឧត្តម លូ គឹមឈន់ ប្រតិភូរាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា ទទួលបន្ទុកជាប្រធានអគ្គនាយក កំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ ក្នុងការអភិវឌ្ឍ កសស។

A courtesy visit of Mr. KOREZUMI Tomoaki, with the upcoming completion of his work mission
CEO of Sihanoukville Autonomous Port and PAS Management, received a courtesy visit of Mr. KOREZUMI Tomoaki, with the...
Sihanoukville Autonomous Port (PAS) : At 11 AM on Wednesday, 4th June 2025, at the venue of PAS Meeting Room, His Excellency Lou Kim Chhun, Delegate of the Royal Government of Cambodia in charge as Chairman and CEO of Sihanoukville Autonomous Port and PAS Management, received a courtesy visit of Mr. KOREZUMI Tomoaki, with the upcoming completion of his work mission as PAS Advisor and replacement by the successor Mr. HOSHIKURA Junichi, and Mr. IZUMI Takahiro, Representative of JICA Cambodia Office, with the upcoming completion of his work mission and replacement by the successor Mr. MIYAMOTO Rintaro. On this occasion, Mr. KOREZUMI Tomoaki, and Mr. IZUMI Takahiro, also acknowledged a great value in PAS’s cooperation, under a wise and brilliant leadership of His Excellency Lou Kim Chhun, Delegate of the Royal Government of Cambodia in charge as Chairman and CEO of Sihanoukville Autonomous Port, in PAS development.