ថ្នាក់ដឹកនាំ កសស បានបើកកិច្ចប្រជុំពិភាក្សាការងារជាមួយ ក្រុមហ៊ុន Cosco Shipping ស្តីពីការនាំនាវាចូល (នាវាកុងតឺន័រ និងនាវាទំនិញរាយ)
កំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ (កសស) នៅវេលាម៉ោង ៤ រសៀល ថ្ងៃអង្គារ ៣រោច ខែជេសដ្ឋ ឆ្នាំថោះ បញ្ចស័ក ពុទ្ធសករាជ ២៥៦៧ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី៦ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២៣ នៅសាលប្រជុំតូច កសស លោក ថៃ ឬទ្ធី អគ្គនាយករង ទទួលបន្ទុកអាជីវកម្ម តំណាង ឯកឧត្តម លូ គឹមឈន់ ប្រតិភូរាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា ទទួលបន្ទុកជាប្រធានអគ្គនាយក កំពង់ផែស្វយ័តក្រុង...
មិថុនា ០៧, 2023
កំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ (កសស) នៅវេលាម៉ោង ៤ រសៀល ថ្ងៃអង្គារ ៣រោច ខែជេសដ្ឋ ឆ្នាំថោះ បញ្ចស័ក ពុទ្ធសករាជ ២៥៦៧ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី៦ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២៣ នៅសាលប្រជុំតូច កសស លោក ថៃ ឬទ្ធី អគ្គនាយករង ទទួលបន្ទុកអាជីវកម្ម តំណាង ឯកឧត្តម លូ គឹមឈន់ ប្រតិភូរាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា ទទួលបន្ទុកជាប្រធានអគ្គនាយក កំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ និងថ្នាក់ដឹកនាំ កសស បានបើកកិច្ចប្រជុំពិភាក្សាការងារជាមួយ ក្រុមហ៊ុន Cosco Shipping ស្តីពីការនាំនាវាចូល (នាវាកុងតឺន័រ និងនាវាទំនិញរាយ)

PAS Management Team, held a discussion meeting with Cosco Shipping Company regarding allowing vessels (container vessels and general cargo vessels)​ to berth in
Sihanoukville Autonomous Port (PAS) At 4 PM on Tuesday, 6th June 2023, at the venue of PAS Meeting Room, Mr. Thay Rithy, Deputy Director-General in charge of Business, a representative on behalf of His Excellency Lou Kim Chhun, Delegate of the Royal Government of Cambodia in charge as Chairman ...
June 07, 2023
Sihanoukville Autonomous Port (PAS) At 4 PM on Tuesday, 6th June 2023, at the venue of PAS Meeting Room, Mr. Thay Rithy, Deputy Director-General in charge of Business, a representative on behalf of His Excellency Lou Kim Chhun, Delegate of the Royal Government of Cambodia in charge as Chairman and CEO of Sihanoukville Autonomous Port and PAS Management Team, held a discussion meeting with Cosco Shipping Company regarding allowing vessels (container vessels and general cargo vessels)​ to berth in