ថ្នាក់ដឹកនាំ កសស បានទទួលស្វាគមន៍ដំណើរទស្សនកិច្ចរបស់ បណ្ឌិត Takahara Akio, នាយកប្រតិបត្តិ វិទ្យាស្ថានស្រាវជ្រាវសន្តិភាព និង អភិវឌ្ឍន៍ JICA Ogata Sadako ក្នុងគោលបំណងស្វែងយល់ពី វឌ្ឍនភាពនៃការអភិវឌ្ឍន៍កំពង់ផែក្រុងព្រះសីហនុ
នៅវេលាម៉ោង ៩ ព្រឹក ថ្ងៃអង្គារ ១៣កើត ខែមិគសិរ ឆ្នាំខាល ចត្វាស័ក ពុទ្ធសករាជ ២៥៦៦ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី៦ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២២ នៅសាលប្រជុំតូច កសស ឯកឧត្តម លូ គឹមឈន់ ប្រតិភូរាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា ទទួលបន្ទុកជាប្រធានអគ្គនាយក កំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ និងថ្នាក់ដឹកនាំ កសស បានទទួលស្វាគមន៍ដំណើរទស្សនកិច្ចរបស់ បណ្ឌិត Takahara Akio, នាយកប្រតិបត្តិ វិទ្យាស្ថានស្រាវជ្រាវសន្តិភាព និង អភិវឌ្ឍន៍ JICA Ogata Sadako ក្នុងគោលបំណងស្វែងយល់ពី វឌ្ឍនភាពនៃការអភិវឌ្ឍន៍កំពង់ផែក្រុងព្រះសីហនុ និងសក្តានុពលវិនិយោគទុន នៅតំបន់សេដ្ឋកិច្ចពិសេសកំពង់ផែក្រុងព្រះសីហនុ

PAS Management Team, welcomed a visit of Dr. Takahara Akio, Executive Director of JICA Ogata Sadako Research Institute of Peace and Development in a purpose to seek the progress of Sihanoukville Port
At 9 AM on Tuesday, 6th December 2022, at the venue of PAS Meeting Room, His Excellency Lou Kim Chhun, Delegate of the Royal Government of Cambodia in charge as Chairman and CEO of Sihanoukville Autonomous Port and PAS Management Team, welcomed a visit of Dr. Takahara Akio, Executive Director of JICA Ogata Sadako Research Institute of Peace and Development in a purpose to seek the progress of Sihanoukville Port Development and potential investment in Sihanoukville Port SEZ.