ទទួលបន្ទុកជាប្រធានអគ្គនាយក កំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ និងថ្នាក់ដឹកនាំ កសស បានទទួលស្វាគមន៍ដំណើរទស្សនកិច្ចរបស់ ក្រុមការងារ ក្រុមហ៊ុន ឃឺន
នៅវេលាម៉ោង ៩ ព្រឹក ថ្ងៃពុធ ២កើត ខែកត្តិក ឆ្នាំខាល ចត្វាស័ក ពុទ្ធសករាជ ២៥៦៦ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី២៦ ខែតុលា ឆ្នាំ២០២២ នៅសាលប្រជុំតូច កសស លោក ថៃ ឬទ្ធី អគ្គនាយករង ទទួលបន្ទុកអាជីវកម្ម តំណាងដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ ឯកឧត្តម លូ គឹមឈន់ ប្រតិភូរាជរដ្ឋាភិបាល ទទួលបន្ទុកជាប្រធានអគ្គនាយក កំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ និងថ្នាក់ដឹកនាំ កសស បានទទួលស្វាគមន៍ដំណើរទស្សនកិច្ចរបស់ ក្រុមការងារ ក្រុមហ៊ុន ឃឺន + ណាហ្គែល ដើម្បីប្រជុំពិភាក្សាការងារពាក់ព័ន្ធនឹងឋបនីយភណ្ឌរបស់ កសស

Welcomed a visit of Kuehne + Nagel Company Team to have a discussion meeting on PAS facilities.
At 9 AM on Wednesday, 26th October 2022 at the venue of PAS Meeting Room, Mr. Thay Rithy, Deputy Director-General in charge of Business, a supreme representative of His Excellency Lou Kim Chhun, Delegate of the Royal Government in charge as Chairman and CEO of Sihanoukville Autonomous Port ...
October 26, 2022
At 9 AM on Wednesday, 26th October 2022 at the venue of PAS Meeting Room, Mr. Thay Rithy, Deputy Director-General in charge of Business, a supreme representative of His Excellency Lou Kim Chhun, Delegate of the Royal Government in charge as Chairman and CEO of Sihanoukville Autonomous Port and PAS Management Team, welcomed a visit of Kuehne + Nagel Company Team to have a discussion meeting on PAS facilities.