កម្មពិធីចុះហត្ថលេខារួមគ្នាលើកិច្វព្រមព្រៀងឥណទានសម្បទានបន្ថែម ដែលមានទឹកប្រាក់សរុបចំនួន១៧.៧៧៦ លានយ៉េន
នៅវេលាម៉ោង១១:00ព្រឹក ថ្ងៃទី១១ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២៦ ឯកឧត្តម រស់ សីលវ៉ា រដ្ឋលេខាធិការនៃក្រសួងសេដ្ឋកិច្ច និងហិរញ្ញវត្ថុ ជាតំណាងដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ ឯកឧត្តមអគ្គបណ្ឌិតសភាចារ្យ អូន ព័ន្ធមុន្នីរ័ត្ន ឧបនាយករដ្ឋមន្រ្តី រដ្ឋមន្រ្តីក្រសួងសេដ្ឋកិច្ច និងហិរញ្ញវត្ថុ,  និងលោក SANUI Kazamasa  ប្រធានការិយាល័យទីភ្នាក់ងារ ...
សីហា ១២, 2026
នៅវេលាម៉ោង១១:00ព្រឹក ថ្ងៃទី១១ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២៦ ឯកឧត្តម រស់ សីលវ៉ា រដ្ឋលេខាធិការនៃក្រសួងសេដ្ឋកិច្ច និងហិរញ្ញវត្ថុ ជាតំណាងដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ ឯកឧត្តមអគ្គបណ្ឌិតសភាចារ្យ អូន ព័ន្ធមុន្នីរ័ត្ន ឧបនាយករដ្ឋមន្រ្តី រដ្ឋមន្រ្តីក្រសួងសេដ្ឋកិច្ច និងហិរញ្ញវត្ថុ,  និងលោក SANUI Kazamasa  ប្រធានការិយាល័យទីភ្នាក់ងារសហប្រតិបត្តិការអន្តរជាតិជប៉ុនប្រចាំប្រទេសកម្ពុជា  បានចុះហត្ថលេខារួមគ្នាលើកិច្វព្រមព្រៀងឥណទានសម្បទានបន្ថែម ដែលមានទឹកប្រាក់សរុបចំនួន១៧.៧៧៦ លានយ៉េន​ (ប្រមាណ១១៤ លានដុល្លារអាម៉េរិក) សម្រាប់អនុវត្តគម្រោងអភិវឌ្ឍន៍ចំណតផែកុងតឺន័រថ្មីកំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ (កញ្ចប់ឥណទានទី២)

Signed a Loan Agreement for the implementation of the Sihanoukville Port New Container Terminal Development Project (II)
On the morning of 11 August 2026, His Excellency Ros Seilava, Secretary of State, Ministry of Economy and Finance, a High Representative of His Excellency Akka Bundit Sapheacha AUN Pornmoniroth, Deputy Prime Minister, Minister of Economy and Finance and Mr. SANUI Kazamasa, Chief Representative of Japan International Cooperation Agency to the Kingdom of Cambodia, signed a Loan Agreement for the implementation of the Sihanoukville Port New Container Terminal Development Project (II), with the total amount of JPY 17,776,000,000 (approximately USD 114 million)