ដំណើរទស្សនកិច្ច សម្តែងការគួរសមរបស់ គណៈប្រតិភូទីភ្នាក់ងារសហប្រតិបត្តិការអន្តរជាតិ នៃប្រទេសជប៉ុន (JICA)
កំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ (កសស) ៖  នាវេលាម៉ោង ១២:១៥ នាទីរសៀល ថ្ងៃសុក្រ ១៥ កើត ខែពិសាខ ឆ្នាំមមី អដ្ឋស័ក ពុទ្ធសករាជ ២៥៦៩ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី១ ខែឧសភា ឆ្នាំ២០២៦ នៅសាលប្រជុំធំ កសស ឯកឧត្តម លូ គឹមឈន់ ប្រតិភូរាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា ទទួលបន្ទុកជាប្រធានអគ្គនាយក កំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ និងថ្នាក់ដឹកនាំ កសស ...
ឧសភា ០១, 2026
កំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ (កសស) ៖  នាវេលាម៉ោង ១២:១៥ នាទីរសៀល ថ្ងៃសុក្រ ១៥ កើត ខែពិសាខ ឆ្នាំមមី អដ្ឋស័ក ពុទ្ធសករាជ ២៥៦៩ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី១ ខែឧសភា ឆ្នាំ២០២៦ នៅសាលប្រជុំធំ កសស ឯកឧត្តម លូ គឹមឈន់ ប្រតិភូរាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា ទទួលបន្ទុកជាប្រធានអគ្គនាយក កំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ និងថ្នាក់ដឹកនាំ កសស បានទទួលស្វាគមន៍ ដំណើរទស្សនកិច្ចសម្តែងការគួរសមរបស់ គណៈប្រតិភូទីភ្នាក់ងារសហប្រតិបត្តិការអន្តរជាតិ នៃប្រទេសជប៉ុន (JICA) ដឹកនាំដោយ លោកស្រី MIYAZAKI Katsura អនុប្រធានជាន់ខ្ពស់ ទីភ្នាក់ងារសហប្រតិបត្តិការអន្តរជាតិ នៃប្រទេសជប៉ុន (JICA) អមដំណើរដោយលោក SANUI Kazumasa ប្រធានការិយាល័យ JICA ប្រចាំប្រទេសកម្ពុជា និងសហការី  នាក្នុងឱកាសខួបអនុស្សាវរីយ៍លើកទី ១៤០ នៃទិវាពលកម្មអន្តរជាតិ ០១ ឧសភា ២០២៦ និងខួបអនុស្សាវរីយ៍ លើកទី ៣០ នៃជំនួយអភិវឌ្ឍន៍ផ្លូវការរបស់ជប៉ុន សម្រាប់កំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ (១៩៩៦-២០២៦) ។ ឆ្លៀតក្នុងឱកាសនេះ គណៈប្រតិភូរបស់ទីភ្នាក់ងារ JICA ក៏បានចូលទស្សនកិច្ចកំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ ដើម្បីស្វែងយល់ពីប្រតិបត្តិការអាជីវកម្ម ប្រកបដោយភាពមមាញឹក ជាពិសេស វឌ្ឍនភាព នៃការងារសាងសង់ ចំណតផែកុងតឺន័រទឹកជ្រៅថ្មី-ជំហានទី ១ កំពង់ផែក្រុងព្រះសីហនុ

Sihanoukville Autonomous Port (PAS) : At 12:30 PM, on Friday, 01st May 2026, at the venue of PAS Conference Room, His Excellency Lou Kim Chhun, Delegate of the Royal Government of Cambodia in charge as Chairman and CEO of Sihanoukville Autonomous Port and PAS Management ...
Welcomed a delegation visit of Japan International Cooperation Agency (JlCA)
May 01, 2026
Sihanoukville Autonomous Port (PAS) : At 12:30 PM, on Friday, 01st May 2026, at the venue of PAS Conference Room, His Excellency Lou Kim Chhun, Delegate of the Royal Government of Cambodia in charge as Chairman and CEO of Sihanoukville Autonomous Port and PAS Management, welcomed a delegation visit of Japan International Cooperation Agency (JICA), led by Ms. MIYAZAKI Katsura, Executive Senior Vice-President of Japan International Cooperation Agency (JICA), accompanied by Mr. SANUI Kazumasa, Chief Representative of JICA Cambodia Office and colleagues,   on the occasion of the 140th Anniversary of International Labor Day, May 01 2026, and the 30th Anniversary of Japan’s Official Development Assistance (ODA) for Sihanoukville Autonomous Port (1996-2026). Taking this special occasion, the delegation of JICA has visited the busiest operational performance of Sihanoukvile Autonomous Port  and especially, the progress work of the construction of  Sihanoukville Port New Container Terminal-Phase 1 (NCT-1)