កិច្ចប្រជុំពិភាក្សាការងារជាមួយ ក្រុមហ៊ុន Belt Road Capital Management នៅ កំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ
កំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ (កសស) ៖ នាវេលាម៉ោង ៣:៣០ នាទីរសៀល ថ្ងៃព្រហស្បតិ៍ ២ រោច ខែអស្សុជ ឆ្នាំម្សាញ់ សប្តស័ក ពុទ្ធសករាជ ២៥៦៩ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី០៩ ខែតុលា ឆ្នាំ២០២៥ នៅសាលប្រជុំតូច កសស ឯកឧត្តម លូ គឹមឈន់ ប្រតិភូរាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា ទទួលបន្ទុកជាប្រធានអគ្គនាយក កំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ និងថ្នាក់ដឹកនាំ កសស បានបើកកិច្ចប្រជុំពិភាក្សាការងារជាមួយ ក្រុមហ៊ុន Belt Road Capital Management ស្តីអំពី កិច្ចសហប្រតិបត្តិការអាជីវកម្ម

Sihanoukville Autonomous Port (PAS) : At 3:30 PM on Thursday, 09th October 2025, at the venue of PAS Meeting Room, His Excellency Lou Kim Chhun, Delegate of the Royal Government of Cambodia in charge as Chairman and CEO of Sihanoukville Autonomous Port, and ...
Held a discussion meeting with Belt Road Capital Management, regarding business cooperation
October 09, 2025
Sihanoukville Autonomous Port (PAS) : At 3:30 PM on Thursday, 09th October 2025, at the venue of PAS Meeting Room, His Excellency Lou Kim Chhun, Delegate of the Royal Government of Cambodia in charge as Chairman and CEO of Sihanoukville Autonomous Port, and PAS Management, held a discussion meeting with Belt Road Capital Management, regarding business cooperation