ការចុះត្រួតពិនិត្យបញ្ចប់រយៈពេលធានាជួសជុល (DLP) នៅតំបន់១ តំបន់២ និងតំបន់៣ នៃគម្រោងកែសម្រួលផែច្រាំងទំនិញទូទៅ
ការចុះត្រួតពិនិត្យបញ្ចប់រយៈពេលធានាជួសជុល (DLP) នៅតំបន់១ តំបន់២ និងតំបន់៣ នៃគម្រោងកែសម្រួលផែច្រាំងទំនិញទូទៅ ជាចំណតផែកុងតឺន័រប្រវែង ២៥៣ ម៉ែត្រ កំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ (កសស) ៖ នាវេលាម៉ោង ៣ រសៀល ថ្ងៃព្រហស្បតិ៍ ២ រោច ខែជេស្ឋ ឆ្នាំម្សាញ់ សប្តស័ក ពុទ្ធសករាជ ២៥៦៩ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី១២ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២៥ លោក ទី សាគុណ អគ្គនាយករង ទទួលបន្ទុកបច្ចេកទេស តំណាង ឯកឧត្តម លូ គឹមឈន់ ប្រតិភូរាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា ទទួលបន្ទុកជាប្រធានអគ្គនាយក កំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ និងថ្នាក់ដឹកនាំ កសស បានចុះត្រួតពិនិត្យបញ្ចប់រយៈពេលធានាជួសជុល (DLP) នៅតំបន់១ តំបន់២ និងតំបន់៣ នៃគម្រោងកែសម្រួលផែច្រាំងទំនិញទូទៅ ជាចំណតផែកុងតឺន័រប្រវែង ២៥៣ ម៉ែត្រ។

Sihanoukville Autonomous Port, and PAS Management, conducted an inspection on completion of Defects Liability Period (DLP)
Sihanoukville Autonomous Port (PAS) : At 3 PM on Thursday, 12th June 2025, Mr. Ty Sakun, Deputy Director-General in charge of Technical, on behalf of His Excellency Lou Kim Chhun, Delegate of the Royal Government of Cambodia in charge as Chairman and CEO of Sihanoukville Autonomous Port, and PAS Management, conducted an inspection on completion of Defects Liability Period (DLP) at Area 1, Area 2, and Area 3 of the Renovation Project of General Cargo Berth into a 253-Meter Container Terminal.