ការអញ្ជើញសម្តែងការគួរសម និងជូនពរក្នុងឱកាសចូលឆ្នាំថ្មីប្រពៃណីប្រជាជនចិន-វៀតណាម ពីសំណា់ក់ លោក នង សុខុម ប្រធានសាខាគយ
កំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ ៖ នាវេលាម៉ោង ១០៖១៥ ព្រឹក ថ្ងៃចន្ទ ១៤ រោច ខែបុស្ស ឆ្នាំរោង ឆស័ក ពុទ្ធសករាជ ២៥៦៨ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី២៧ ខែមករា ឆ្នាំ២០២៥ ឯកឧត្តម លូ គឹមឈន់ ប្រតិភូរាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា ទទួលបន្ទុកជាប្រធានអគ្គនាយក កំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ និងថ្នាក់ដឹកនាំ កសស បានទទួលស្វាគមន៍ការសម្តែងការគួរសម និងជូនពរក្នុងឱកាសចូលឆ្នាំថ្មីប្រពៃណីប្រជាជនចិន-វៀតណាម ពីសំណា់ក់ លោក នង សុខុម ប្រធានសាខាគយ និងរដ្ឋាករកំពង់ផែអន្តរជាតិក្រុងព្រះសីហនុ និងសហការី /27-01-2025%2001.jpg)

A Courtesy Call and Best Wishes on the occasion of Luna New Year
At Sihanoukville Autonomous Port: At 10:15 AM on Monday, 27th January 2025, His Excellency Lou Kim Chhun, Delegate of the Royal Government of Cambodia in charge as Chairman and CEO of Sihanoukville Autonomous Port and PAS Management Team, had been paid a courtesy call and ...
January 27, 2025
At Sihanoukville Autonomous Port: At 10:15 AM on Monday, 27th January 2025, His Excellency Lou Kim Chhun, Delegate of the Royal Government of Cambodia in charge as Chairman and CEO of Sihanoukville Autonomous Port and PAS Management Team, had been paid a courtesy call and best wishes on the occasion of Luna New Year by Mr. Norng Sokhom, Head of Sihanoukville International Port Customs and Excise Branch, and his colleagues