ដំណើរទស្សនកិច្ច គណៈប្រតិភូវិនិយោគសហរដ្ឋអាមេរិក នៃក្រុមហ៊ុនចំនួន ១៦ និងអ្នកតំណាងចំនួន ២២ មកកាន់ កំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ
កំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ (កសស) ៖ នាវេលាម៉ោង ១០:៣០ នាទីព្រឹក ថ្ងៃសុក្រ ១៣ កើត ខែមិគសិរ ឆ្នាំរោង ឆស័ក ពុទ្ធសករាជ ២៥៦៨ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី១៣ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៤ នៅសាលប្រជុំធំ កសស លោក ថៃ ឬទ្ធី អគ្គនាយករង ទទួលបន្ទុកអាជីវកម្ម តំណាង ឯកឧត្តម លូ គឹមឈន់ ប្រតិភូរាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា ទទួលបន្ទុកជាប្រធានអគ្គនាយក កំពង់ផែ ...
កំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ (កសស) ៖ នាវេលាម៉ោង ១០:៣០ នាទីព្រឹក ថ្ងៃសុក្រ ១៣ កើត ខែមិគសិរ ឆ្នាំរោង ឆស័ក ពុទ្ធសករាជ ២៥៦៨ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី១៣ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៤ នៅសាលប្រជុំធំ កសស លោក ថៃ ឬទ្ធី អគ្គនាយករង ទទួលបន្ទុកអាជីវកម្ម តំណាង ឯកឧត្តម លូ គឹមឈន់ ប្រតិភូរាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា ទទួលបន្ទុកជាប្រធានអគ្គនាយក កំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ និងថ្នាក់ដឹកនាំ កសស បានទទួលដំណើរទស្សនកិច្ច គណៈប្រតិភូវិនិយោគសហរដ្ឋអាមេរិក នៃក្រុមហ៊ុនចំនួន ១៦ និងអ្នកតំណាងចំនួន ២២ រូប ដឹកនាំដោយ លោក Kim Chha Hout អគ្គកុងស៊ុលកិត្តិយស និងជាប្រធានការិយាល័យតំណាងសភាពាណិជ្ជកម្មកម្ពុជា ប្រចាំរដ្ឋកាលីហ្វ័រញ៉ា សហរដ្ឋអាមេរិក ក្នុងគោលបំណងស្វែងយល់ពីប្រតិបត្តិការអាជីវកម្ម ការអភិវឌ្ឍក្នុងពេលបច្ចុប្បន្ន និងគម្រោងអភិវឌ្ឍន៍នាពេលអនាគត របស់ កសស ជាពិសេស សក្តានុពល របស់ កសស ក្នុងការជំរុញពាណិជ្ជកម្មរវាង កម្ពុជា និងសហរដ្ឋអាមេរិក

Welcomed a visit of U.S Investment Roadshow to Cambodia Delegation consisting of 16 companies and 22 representatives, led by Mr. Kim Chha Hout
Sihanoukville Autonomous Port (PAS) : At 9 AM on Friday, 13th December 2024, at the venue of PAS Conference Room, Mr. Thay Rithy, Deputy Director-General in charge of Business, Representative of His Excellency Lou Kim Chhun, Delegate of the Royal Government of Cambodia in charge as Chairman and CEO of Sihanoukville Autonomous Port and PAS Management, welcomed a visit of U.S Investment Roadshow to Cambodia Delegation consisting of 16 companies and 22 representatives, led by Mr. Kim Chha Hout, Honorary Consul General and the President of Cambodia Chamber of Commerce Representative Office in California State, the United States, in purpose to learn about PAS’s business operations, the present developments and the future development projects, especialy PAS’s potentials in promoting trade between Cambodia and the United States