កិច្ចប្រជុំស្តីពី ព្រឹត្តិការណ៍ប្រូម៉ូសិនបញ្ចុះតម្លៃពិសេស លើកម្រៃសេវាធ្វើដំណើររបស់ក្រុមហ៊ុន Cambodia PPSHV Expressway Co., Ltd សម្រាប់ប្រភេទរថយន្តដឹកទំនិញ
នាវេលាម៉ោង ៣ រសៀល ថ្ងៃព្រហស្បតិ៍ ៩ រោច ខែចេត្រ ឆ្នាំរោង ឆស័ក ពុទ្ធសករាជ ២៥៦៧ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី២ ខែឧសភា ឆ្នាំ២០២៤ នៅសាលប្រជុំធំ កសស លោក ថោង វីរ៉ូ អគ្គនាយករង ទទួលបន្ទុករដ្ឋបាល-គ្រប់គ្រង តំណាង ឯកឧត្តម លូ គឹមឈន់ ប្រតិភូរាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា ទទួលបន្ទុកជាប្រធានអគ្គនាយក កំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ និងថ្នាក់ដឹកនាំ កសស បានបើកកិច្ចប្រជុំ ស្តីពី ព្រឹត្តិការណ៍ប្រូម៉ូសិនបញ្ចុះតម្លៃពិសេស លើកម្រៃសេវាធ្វើដំណើររបស់ក្រុមហ៊ុន Cambodia PPSHV Expressway Co., Ltd សម្រាប់ប្រភេទរថយន្តដឹកទំនិញ ដែលមានការចូលរួមពីភាគីតំណាងក្រុមហ៊ុន Cambodia PPSHV Expressway Co., Ltd និងក្រុមហ៊ុនដឹកជញ្ជូនជាច្រើន

At 3 PM on Thursday, 2nd May 2024, at the venue of PAS Conference Room, Mr. Thorng Viro, Deputy Director-General in charge of Administration-Management, a representative of His Excellency Lou Kim Chhun, Delegate of the Royal Government of Cambodia
Held a meeting regarding Cambodia PPSHV Expressway Co., Ltd’s Promotional Event of Toll Fee Special Discount on Trucks
May 02, 2024
At 3 PM on Thursday, 2nd May 2024, at the venue of PAS Conference Room, Mr. Thorng Viro, Deputy Director-General in charge of Administration-Management, a representative of His Excellency Lou Kim Chhun, Delegate of the Royal Government of Cambodia in charge as Chairman and CEO of Sihanoukville Autonomous Port and PAS Management, held a meeting regarding Cambodia PPSHV Expressway Co., Ltd’s Promotional Event of Toll Fee Special Discount on Trucks, participated by representatives of Cambodia PPSHV Expressway Co., Ltd and many trucking companies