ដំណើរទស្សនកិច្ច ក្រុមហ៊ុន General Tires Technology (Cambodia) Co., Ltd. ក្នុងគោលបំណងពិភាក្សាការងារអំពី ការនាំចូលវត្ថុធាតុដើម និងការនាំចេញសំបកកង់រថយន្តទៅក្រៅប្រទេស
កំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ (កសស) នាវេលាម៉ោង ៨:៣០ នាទីព្រឹក ថ្ងៃចន្ទ ៣រោច ខែភទ្របទ ឆ្នាំថោះ បញ្ចស័ក ពុទ្ធសករាជ ២៥៦៧ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី២ ខែតុលា ឆ្នាំ២០២៣ នៅសាលប្រជុំតូច កសស ឯកឧត្តម លូ គឹមឈន់ ប្រតិភូរាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា ទទួលបន្ទុកជាប្រធានអគ្គនាយក កំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ និងថ្នាក់ដឹកនាំ កសស បានទទួលដំណើរទស្សនកិច្ច ក្រុមហ៊ុន General Tires Technology (Cambodia) Co., Ltd. ក្នុងគោលបំណងពិភាក្សាការងារអំពី ការនាំចូលវត្ថុធាតុដើម និងការនាំចេញសំបកកង់រថយន្តទៅក្រៅប្រទេស

Visit of General Tires Technology (Cambodia) Co., Ltd. in purpose to discuss about importing of raw materials and exporting of tires overseas
Sihanoukville Autonomous Port (PAS) At 8:30 AM on Monday, 2nd October 2023, at the venue of PAS Meeting Room, His Excellency Lou Kim Chhun, Delegate of the Royal Government of Cambodia in charge as Chairman and CEO of Sihanoukville Autonomous Port, and PAS Management, received a visit of General Tires Technology (Cambodia) Co., Ltd. in purpose to discuss about importing of raw materials and exporting of tires overseas