កិច្ចប្រជុំមហាសន្និបាតភាគហ៊ុនិក លើកទី៦ ក្រោមអធិបតីភាពដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់របស់ ឯកឧត្តម ផាន់ ផល្លា រដ្ឋលេខាធិការ តំណាងដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ ឯកឧត្តមអគ្គបណ្ឌិតសភាចារ្យ ឧបនាយករដ្ឋមន្រ្តី រដ្ឋមន្រ្តី ក្រសួងសេដ្ឋកិច្ច និងហិរញ្ញវត្ថុ ឯកឧត្តម ប៉ាល់ ចន្ទតារា រដ្ឋលេខាធិការ
នៅវេលាម៉ោង ៧ព្រឹក ថ្ងៃសុក្រ ៦រោច ខែជេស្ឋ ឆ្នាំថោះ បញ្ចស័ក ពុទ្ធសករាជ ២៥៦៧ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី៩ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២៣ នៅសណ្ឋាគារសុខា ប៊ិច រីសត ខេ5ត្តព្រះសីហនុ៖ កំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ បានរៀបចំកិច្ចប្រជុំមហាសន្និបាតភាគហ៊ុនិក លើកទី៦ ក្រោមអធិបតីភាពដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់របស់ ឯកឧត្តម ផាន់ ផល្លា រដ្ឋលេខាធិការ តំណាងដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ ឯកឧត្តមអគ្គបណ្ឌិតសភាចារ្យ ឧបនាយករដ្ឋមន្រ្តី រដ្ឋមន្រ្តី ក្រសួងសេដ្ឋកិច្ច និងហិរញ្ញវត្ថុ ឯកឧត្តម ប៉ាល់ ចន្ទតារា រដ្ឋលេខាធិការ តំណាងដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ ឯកឧត្តមទេសរដ្ឋមន្រ្តី រដ្ឋមន្រ្តី ក្រសួងសាធារណការ និងដឹកជញ្ជូន និង ឯកឧត្តម លូ គឹមឈន់ ប្រតិភូរាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា ទទួលបន្ទុកជាប្រធានអគ្គនាយក កំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ និងជាប្រធានមហាសន្និបាតភាគហ៊ុនិក លើកទី៦ ព្រមទាំងមានការចូលរួមពីឯកឧត្តម និង លោក ជាសមាជិកក្រុមប្រឹក្សាភិបាល និងមន្រ្តីត្រួតពិនិត្យរដ្ឋ របស់ កសស តំណាងនិយ័តករមូលបត្រកម្ពុជា (SERC) តំណាងផ្សារមូលបត្រកម្ពុជា (CSX) ភាគហ៊ុនិកសក្តានុពល KAMIGUMI Co., Ltd. និង Kobe-Osaka International Port Corporation ភ្ញៀវជាតិ និងអន្តរជាតិ និងភាគហ៊ុនិក របស់ កសស ទាំងអស់ ។ កិច្ចប្រជុំមហាសន្និបាតភាគហ៊ុនិក លើកទី៦ របស់ កសស នេះ បានរាយការណ៍ពីលទ្ធផលការងារអាជីវកម្ម-សេវាកម្មឆ្នាំ ២០២២ និងទិសដៅការងារឆ្នាំ ២០២៣ ព្រមទាំងបានបោះឆ្នោតអនុម័តបែងចែកភាគលាភជូនដល់បណ្តាភាគហ៊ុនិកឯកជនរបស់ខ្លួន ជាលើកទី៦ ចំនួន ៤៥៤ រៀល ក្នុង ១ហ៊ុន ស្មើនឹង ៩% សម្រាប់កាលបរិច្ឆេទឆ្នាំ២០២២ និងប្រាក់លាភការក្រុមប្រឹក្សាភិបាល និងមន្ត្រីត្រួតពិនិត្យរដ្ឋអម កសស សម្រាប់ឆ្នាំ ២០២៣ ផងដែរ

Held the 6th General Shareholder Meeting of Sihanoukville Autonomous Port under the high presidency of His Excellency Phan Phalla, Secretary of State, Representative of His Excellency Deputy Prime Minister
At 7 AM on Friday 9th June 2022 at Sokha Beach Resort, Preah Sihanouk Province, Sihanoukville Autonomous Port held the 6th General Shareholder Meeting of Sihanoukville Autonomous Port under the high presidency of His Excellency Phan Phalla, Secretary of State, Representative of His Excellency Deputy Prime Minister, Minister of Economy and Finance, His Excellency Pal Chandara, Secretary of State, Representative of His Excellency Senior Minister, Minister of Public Works and Transport and His Excellency Lou Kim Chhun, Delegate of the Royal Government of Cambodia in charge as Chairman & CEO of PAS and Chairman of the 6th General Shareholder Meeting. and participated by His Excellencies and Misters of all members of PAS's Board of Directors, and State Controller, Representative of the Securities and Exchange Regulator of Cambodia (SERC), Representative of Cambodia Securities Exchange (CSX), the potential shareholders, KAMIGUMI Co., Ltd. and Kobe-Osaka International Port Corporation, the national and international guests, and PAS's shareholders. This 6th General Shareholder Meeting of PAS reported the operation performance in 2022 and business plan for 2023 and has voted for adopting the dividend distribution to the private shareholders for the 6th time with 454 Riels per share equivalent to 9% for the fiscal year 2022 and remuneration for PAS's Board of Directors and State Controller for fiscal year 2023