សម្តេច អគ្គមហាសេនាបតីតេជោ ហ៊ុន សែន នាយករដ្ឋមន្ត្រី នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា បានអញ្ជើញជាអធិបតីដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ ក្នុងការប្រារព្ធពិធីអបអរសាទរ ខួបអនុស្សាវរីយ៍លើកទី ១៣៧ នៃទិវាពលកម្មអន្តរជាតិ ០១ ឧសភា ការបើកការដ្ឋានសាងសង់ចំណតផែកុងតឺន័រថ្មី នៅខេត្តព្រះសីហនុ
កំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ (កសស) នៅវេលាម៉ោង ៨ ព្រឹក ថ្ងៃចន្ទ ១២កើត ខែពិសាខ ឆ្នាំថោះ បញ្ចស័ក ពុទ្ធសករាជ ២៥៦៦ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី១ ខែឧសភា ឆ្នាំ២០២៣ នៅចំណតផែពហុបំណង កសស សម្តេច អគ្គមហាសេនាបតីតេជោ ហ៊ុន សែន នាយករដ្ឋមន្ត្រី នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា បានអញ្ជើញជាអធិបតីដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ ក្នុងការប្រារព្ធពិធីអបអរសាទរ ខួបអនុស្សាវរីយ៍លើកទី ១៣៧ នៃទិវាពលកម្មអន្តរជាតិ ០១ ឧសភា ការបើកការដ្ឋានសាងសង់ចំណតផែកុងតឺន័រថ្មី នៅខេត្តព្រះសីហនុ និងខួបអនុស្សាវរីយ៍ លើកទី ៧០ នៃទំនាក់ទំនងការទូតរវាង កម្ពុជា និងជប៉ុន (១៩៥៣-២០២៣) ដែលមានការចូលរួមពីសំណាក់ ឯកឧត្តមឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី ឯកឧត្តមទេសរដ្ឋមន្ត្រី, ឯកឧត្តម ស៊ុន ចាន់ថុល ទេសរដ្ឋមន្ត្រី រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងសាធារណការ និងដឹកជញ្ជូន, ឯកឧត្តមរដ្ឋមន្ត្រី ឯកឧត្តម-លោកជំទាវ រដ្ឋលេខាធិការ, អនុរដ្ឋលេខាធិការ, ឯកឧត្តម គួច ចំរើន អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្តព្រះសីហនុ, ឯកឧត្តម លូ គឹមឈន់ ប្រតិភូរាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា ទទួលបន្ទុកជាប្រធានអគ្គនាយក កំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ, ឯកឧត្តម អ៊ូអិណុ អាត់ស៊ូស៊ី ឯកអគ្គរាជទូត វិសាមញ្ញ និងពេញសមត្ថភាពនៃប្រទេសជប៉ុន ប្រចាំព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា, ថ្នាក់ដឹកនាំក្រសួងពាក់ព័ន្ធ អាជ្ញាធរពាក់ព័ន្ធ អាជ្ញាធរខេត្តព្រះសីហនុ ក្រុមប្រឹក្សាភិបាល កសស លោកប្រធានការិយាល័យ JICA ប្រចាំប្រទេសកម្ពុជា, ឯកឧត្តម លោកជំទាវ លោកឧកញ៉ា ថ្នាក់ដឹកនាំ មន្ត្រីរាជការ និយោជិត កម្មករ កម្មការិនី

Samdech Akka Moha Sena Padei Techo HUN SEN, Prime Minister of the Kingdom of Cambodia, highly presided the Congratulations on the 137th Anniversary of International Labor Day
Sihanoukville Autonomous Port (PAS) At 8 AM on Monday, 01st May 2023, At the venue of Multipurpose Terminal of PAS, Samdech Akka Moha Sena Padei Techo HUN SEN, Prime Minister of the Kingdom of Cambodia, highly presided the Congratulations on the 137th Anniversary of International Labor Day, May 01, the Ground Breaking Ceremony for the Construction of Container Terminal in Preah Sihanouk Province, and the 70th Anniversary of Cambodia-Japan Diplomatic Relations (1953-2023), with the presence of His Excellency Deputy Prime Minister, Senior Ministers, His Excellency Sun Chanthol, Senior, Minister of Public Works and Transport, Excellencies Ministers, Excellencies Secretaries of State and Under Secretaries of State, His Excellency Mr. Kuoch Chamroeun, Governor of Preah Sihanouk Province, His Excellency Lou Kim Chhun, Delegate of the Royal Government of Cambodia in charge as Chairman and CEO of Sihanoukville Autonomous Port, His Excellency Mr. UENO Atsushi, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Japan to the Kingdom of Cambodia, the Relevant Ministerial Management, Relevant Authorities, Preah Sihanouk Provincial Authority, PAS Board of Directors, JICA Chief Representatives, Excellencies, Oknha, Managements, Government Officials, Employees, Workers