ថ្នាក់ដឹកនាំ កសស បានបើកកិច្ចប្រជុំអនុវត្តគម្រោង លើកទី៣ ជាមួយក្រុមអ្នកជំនាញ JICA ដឹកនាំដោយ លោក Miyake Koichi អ្នកដឹកនាំក្រុមអ្នកជំនាញ JICA នៃគម្រោងអភិវឌ្ឍន៍សមត្ថភាពលើការគ្រប់គ្រង និងប្រតិបត្តិការចំណតផែកុងតឺន័រ នៅកំពង់ផែក្រុងព្រះសីហនុ
កំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ (កសស) នៅវេលាម៉ោង ៣:០០ រសៀល ថ្ងៃអង្គារ ៦រោច ខែចេត្រ ឆ្នាំខាល ចត្វាស័ក ពុទ្ធសករាជ ២៥៦៦ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី១១ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២៣ នៅសាលប្រជុំធំ កសស  លោក ថៃ ឬទ្ធី អគ្គនាយករងទទួលបន្ទុកអាជីវកម្ម តំណាង ឯកឧត្តម លូ គឹមឈន់ ប្រតិភូរាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា ទទួលបន្ទុកជាប្រធានអគ្គនាយក កំពង់ផែ ...
មេសា ១២, 2023
កំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ (កសស) នៅវេលាម៉ោង ៣:០០ រសៀល ថ្ងៃអង្គារ ៦រោច ខែចេត្រ ឆ្នាំខាល ចត្វាស័ក ពុទ្ធសករាជ ២៥៦៦ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី១១ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២៣ នៅសាលប្រជុំធំ កសស  លោក ថៃ ឬទ្ធី អគ្គនាយករងទទួលបន្ទុកអាជីវកម្ម តំណាង ឯកឧត្តម លូ គឹមឈន់ ប្រតិភូរាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា ទទួលបន្ទុកជាប្រធានអគ្គនាយក កំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ និងថ្នាក់ដឹកនាំ កសស បានបើកកិច្ចប្រជុំអនុវត្តគម្រោង លើកទី៣ ជាមួយក្រុមអ្នកជំនាញ JICA ដឹកនាំដោយ លោក Miyake Koichi អ្នកដឹកនាំក្រុមអ្នកជំនាញ JICA  នៃគម្រោងអភិវឌ្ឍន៍សមត្ថភាពលើការគ្រប់គ្រង និងប្រតិបត្តិការចំណតផែកុងតឺន័រ នៅកំពង់ផែក្រុងព្រះសីហនុ (ដំណាក់កាលទី ៣)

Held the 3rd Field Work meeting with JICA Expert Team, led by Mr. Miyake Koichi, Team Leader of JICA Expert Team related to the implementation of the Project for Capacity Development on Container Terminal Management and Operation in Sihanoukville Port
Sihanoukville Autonomous Port (PAS) At 3 PM on Tuesday, 11th April 2023, at the venue of PAS Conference Room, Mr. Thay Rithy , Deputy Director-General in charge of Business, Representative of His Excellency Lou Kim Chhun, Delegate of the Royal Government of Cambodia in charge as Chairman ...
April 12, 2023
Sihanoukville Autonomous Port (PAS) At 3 PM on Tuesday, 11th April 2023, at the venue of PAS Conference Room, Mr. Thay Rithy , Deputy Director-General in charge of Business, Representative of His Excellency Lou Kim Chhun, Delegate of the Royal Government of Cambodia in charge as Chairman and CEO of Sihanoukville Autonomous Port and PAS Management Team, held the 3rd Field Work meeting with JICA Expert Team, led by Mr. Miyake Koichi, Team Leader of JICA Expert Team related to the implementation of the Project for Capacity Development on Container Terminal Management and Operation in Sihanoukville Port (Phase 3)