កិច្ចពិភាក្សាជាមួយក្រុមហ៊ុនសហរដ្ឋអាមេរិកដើម្បីស្វែងយល់ពីសាវតា និងវឌ្ឍនភាព នៃការអភិវឌ្ឍន៍រចនាសម្ព័ន្ធកំពង់ផែក្រុងព្រះសីហនុ
នៅសាលប្រជុំ កសសៈ នាថ្ងៃព្រហស្បតិ៍ ៩កើត ខែមាឃ ឆ្នាំឆ្លូវ ត្រីស័ក ព.ស ២៥៦៥ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី១០ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២២, វេលាម៉ោង១០ៈ០០ព្រឹក, ឯកឧត្តម លូ គឹមឈន់ ប្រតិភូរាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា ទទួលបន្ទុកជាប្រធានអគ្គនាយក នៃកំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ (កសស) និង ថ្នាក់ដឹកនាំ កសស បានជួបពិភាក្សាជាមួយក្រុមហ៊ុនសហរដ្ឋអាមេរិកដើម្បីស្វែងយល់ពីសាវតា និងវឌ្ឍនភាព នៃការអភិវឌ្ឍន៍រចនាសម្ព័ន្ធកំពង់ផែក្រុងព្រះសីហនុ ដោយមានការគាំទ្រពីដៃគូរអភិវឌ្ឍន៍ជាបន្តបន្ទាប់ ។

The discussion of meeting with the US companies for finding the background and progress of the Sihanoukville Port Infrastructures Development
At venue of meeting room of PAS, on Thursday, 10th February 2022: His Excellency Lou Kim Chhun, Delegate of the Royal Government of Cambodia in charge as Chairman and CEO of Sihanoukville Autonomous Port (PAS) and Port Management has held the discussion meeting with the US companies for finding the background and progress of the Sihanoukville Port Infrastructures Development, supported by the Development Partners respectively.